FacebookYoutube

Koloryzacja włosów w ciąży

11266562_859667314104688_69417651464242996_nCiąża to wyjątkowy okres, w którym każda kobieta powinna dbać o siebie podwójnie. Aby czuć się dobrze w tym wyjątkowym czasie można zafundować sobie małe przyjemności, do których bez wątpienia należy wizyta u fryzjera. Często wątpliwości budzi koloryzacja włosów w ciąży. Czy można? Czy farba nie będzie szkodliwa dla dziecka? Czy to, jakiej farby się używa będzie miało wpływ na kolor włosów dziecka? Postaramy się rozwiać wątpliwości.

 

Obalamy mity

Same włosy nie przenoszą substancji chemicznych z farb. Jedyne co może być inwazyjne dla przyszłej mamy to ewentualne podrażnienie skóry, która w czasie ciąży może być wrażliwsza niż zwykle.

Farba do włosów nie ma wpływu na rozwój płodu, działa ona wyłącznie na łuskę włosa.

To, jakiej farby używamy nie ma wpływu na kolor włosów dziecka- zabawny jest mit, że farbowanie włosów w ciąży = rude dziecko.

Farbowanie włosów nie jest przyczyną uczuleń wśród niemowląt, produkt nie wchłania się przecież do organizmu!

Farbowanie nie może być ekologiczne

Zapewnienia producentów, że farba jest 100% naturalna to wyłącznie chwyt marketingowy. Farby do włosów są to produkty chemiczne i nie można o tym zapominać. Produkty nowej generacji zawierają jednak coraz mniej substancji szkodliwych i są w większym stopniu przyjazne dla środowiska. Warto zdecydować się na farbę bez amoniaku po to, aby nie wdychać tej substancji.

Praktyczne wskazówki

Farbowanie włosów najlepiej zacząć od drugiego trymestru ciąży. Początek ciąży jest to czas najintensywniejszego rozwoju płodu, dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

Włosy kobiety zmieniają się w trakcie ciąży, w wielu wypadkach stają się grubsze i szybciej rosną. W związku z tą zmianą farby inaczej się wchłaniają, dlatego często koloryzacja wychodzi inaczej niż się oczekiwało.

Nawet jeśli jest to początek ciąży, fryzjer musi dowiedzieć się o tym fakcie, dzięki temu będzie w stanie dopasować odpowiednią, łagodniejszą koloryzację i pielęgnację włosów.

Nawet, a może przede wszystkim podczas ciąży, warto zadbać o siebie. Kobieta powinna wyglądać pięknie w każdej sytuacji. Zadaniem salonu fryzjerskiego jest zapewnienie jak najlepszych warunków przyszłej mamie. Dlatego bez obaw można zafundować sobie zmianę fryzury, a przy okazji niezły relaks u fryzjera!

 tr,jeden