FacebookYoutube

Przyszła baba do fryzjera

 DSC_5213Wizyta u fryzjera dla każdego oznacza coś innego. Jedni kojarzą ją z przyjemną atmosferą, zaufaniem i relaksem, inni zaś ze strachem i niepewnością. Jedno jest pewne, fryzjer też człowiek a na dodatek nie gryzie! Wystarczy jasno i zdecydowanie mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Im więcej powiesz fryzjerowi, tym łatwiej będzie mu zrozumieć to, co chcesz uzyskać.  

 

Rozmowa

Pierwszym etapem wizyty u fryzjera jest rozmowa i zapoznanie się ze stylistą. Jest to najważniejszy etap całej wizyty. Wtedy poznajesz swojego fryzjera, możesz poprosić go o radę i zapytać o codzienną pielęgnację. Nie bój się mówić! Im więcej powiesz o sobie i swojej codziennej stylizacji włosów, tym łatwiej będzie fryzjerowi.

Zdjęcia i inspiracje

Możesz zabrać ze sobą zdjęcia i inspiracje, szczególnie jeśli chcesz wykonać kolor. Pamiętaj jednak, że kolor i fryzura, która jest na zdjęciu nie zawsze będą odpowiednie dla ciebie. Każdy ma inny rodzaj włosów oraz kolor. Nie zawsze istnieje możliwość, by kolor na zdjęciu wyszedł podobnie na twoich włosach, każdy jest przecież inny! Podobnie jest w wypadku kolorów na paletach, które pokazuje fryzjer. Są to tylko przykładowe odcienie, które mają na celu zidentyfikować, co ci się podoba i czemu jesteś bliższa.

Czas wykonania

Pamiętaj, że czas wykonania twojej fryzury podajemy w przybliżeniu. Zawsze warto zarezerwować więcej czasu na wizytę u fryzjera. Farba nie zawsze szybko reaguje z twoim naturalnym pigmentem, nie jednokrotnie trzeba poczekać dłużej aż się utleni. Kiedy wizyta jest dłuższa nie oznacza to, że fryzjer nie potrafi szybko pracować. Chce po prostu wykonać usługę dokładnie i w odpowiedni sposób.

Efekt

Nie bój się, jeśli pierwszy efekt koloryzacji nie jest perfekcyjny. Czasem zdarza się, że kolor jest ciemniejszy niż oczekiwałaś, ale po kilku myciach poczujesz się lepiej. Kolor ma to do siebie, że wypłukuje się na różne sposoby, daj sobie czas na oswojenie. Szczególnym szokiem mogą być drastyczne zmiany w kolorze (z blondów, na ciemny brąz lub odwrotnie) nie ma powodów do obaw, zawsze można przyciemnić lub rozjaśnić uzyskany efekt. Dla pań, które po raz pierwszy wykonują koloryzację świetnym rozwiązaniem są ombre lub sombre, które powoli oswajają ze zmianami w kolorze a przy tym odświeżają look.

Jedno jest pewne, warto obdarzyć fryzjera zaufaniem! Chce on przecież uzyskać jak najlepszy efekt i sprawić byś czuła się dobrze i do niego wróciła. Zaufanie, którym go obdarzasz jest dla niego największą radością i będzie się starał go nie zawieść.